Ładowanie...
 • Jaki jest najlepszy sposób na ogrodzenie działki?

  Jaki jest najlepszy sposób na ogrodzenie działki?

  Ogrodzenie jest niezaprzeczalnie prawdziwą wizytówką naszego domu. To najbardziej wysunięta część znajdująca się na działce, część na którą od razu zwracają uwagę kierowcy, przechodnie i nasi goście. Płot powinien zatem być spójny ze style w jakim jest zrobiony nasz dom oraz krajobrazem i otoczeniem wokół nieruchomości. Jaki jest zatem najlepszy sposób na ogrodzenie działki? I dlaczego jest to ogrodzenie aluminiowe? Odpowiedz znajduje się w dalszej części artykułu.

  Wiele osób, nie przykłada większej wagi do tego czym ogrodzi swoją posesję. Większą część budżetu przeznacza na budowę i wykończenie domu, garaż oraz aranżację ogrodu. Skutkuje to tym, że właściciele domu zamieszkują jeszcze długo, od wprowadzenia się, w nieogrodzonym budynku, finalnie decydując się na zastosowanie zwykłej siatki lub siatki myśliwskiej. Tak zabezpieczona przestrzeń nie zapewnia jednak takiej prywatności, swobody i ładnego wyglądu jakie daje ogrodzenie aluminiowe. Można oczywiście posadzić dodatkowo żywopłot, tuje lub inne rośliny, które dadzą trochę prywatności. Takie rozwiązanie jednak, wymaga cierpliwości i corocznej pielęgnacji roślin, aby spełniały swoje zadanie i prezentowały się przez długi czas dobrze.

  Kompleksowe systemy ogrodzeniowe

  Jeśli stoimy przed wyborem ogrodzenia, warto rozważyć opcję zakupu kompleksowego systemu ogrodzeniowego, na który składają się: przęsła aluminiowe, bramy dwuskrzydłowe aluminiowe, bramy przesuwne aluminiowe, furtki aluminiowe, słupki aluminiowe, a także wszystkie niezbędne do montażu. Tylko wtedy poszczególne elementy będą ze sobą spójne, idealnie dopasowane, a co za tym idzie stworzą piękną konstrukcję.

  Podstawową rolą ogrodzeń aluminiowych stawianych wokół domów jest ochrona budynków oraz zapewnienie prywatności mieszkającym w nich osób. Poza tym, ogrodzenie aluminiowe: przęsła aluminiowe, brama aluminiowa, furtka aluminiowa, słupek multimedialny itd. może stanowić element dekoracyjny i dopełnić styl w jakim wykończony jest dom. Ogrodzenie aluminiowe pozwala również zaaranżować klimatyczną przestrzeń do pracy zdalnej oraz spędzania wolnego czasu dla siebie i najbliższych – rodziny, przyjaciół i znajomych.

  Ogrodzenie aluminiowe trwałym rozwiązaniem na lata – zalety ogrodzeń aluminiowych

  Przy wyborze ogrodzenia aluminiowego nie liczy się sam wygląd, ale również parametry techniczne. Aluminium to plastyczny i lekki metal. Nie oznacza to jednak, że ogrodzenia aluminiowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne – wręcz przeciwnie, są wyjątkowo wytrzymałe i nie poddają się łatwo zniszczeniom eksploatacyjnym. Ogrodzenie aluminiowe to trwałe i solidne rozwiązanie na lata, posiada wiele zalet, oto najważniejsze z nich:

  1

  Jest odporne na korozję. Ogrodzenia z aluminium nie rdzewieją i ich konstrukcja nie jest podatna na działanie różnych czynników biologicznych. Ogrodzeń aluminiowych po zamontowaniu oraz w trakcie użytkowania nie trzeba konserwować, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze, co jest dość istotne w dzisiejszych czasach. Ogrodzenie aluminiowe, gdy się zakurzy lub zabrudzi, wystarczy umyć z użyciem preparatów o neutralnym pH.

  2

  Wymaga ponownego malowania raz na kilkanaście lat. Nawet powłoka najbardziej wytrzymała z biegiem czasu może blaknąć, jednak w porównaniu do innego typu ogrodzeń, które trzeba konserwować zwykle z roku na rok, jest to nieporównywalnie mniejszy koszt.

  3

  Występuje w rozmaitych kolorach i wzorach. Profile, słupki, kątowniki itd. stosowane przy produkcji ogrodzeń aluminiowych można pomalować proszkowo na wybrany kolor dostępny w szerokiej gamie odcieni z palety RAL. Dodatkowo można zastosować termodruk / okleinę drewnopodobną doskonale imitującą naturalne drewno. Sprawdzi się to u osób, które cenią sobie naturalny wygląd ogrodzenia oraz jednocześnie chcą mieć trwałe i wytrzymałe ogrodzenie nie potrzebujące corocznej konserwacji.

  4

  Jest lekkie. Aluminium jest najlżejszym metalem mającym zastosowanie w przemyśle. Dzięki temu ogrodzenia, bramy, furtki itd. z niego wykonane jest łatwiej przewieźć oraz zamontować. Nie potrzebne jest również dodatkowe, mocne fundamentowanie jak w przypadku ogrodzeń wykonanych z innych materiałów. Wszystko to wpływa na mniejsze koszty transportu, robocizny oraz betonu potrzebnego w trakcie prac montażowych.

  5

  Cechuje je estetyka, ponadczasowość i uniwersalność. Ogrodzenie aluminiowe będzie się doskonale komponować z każdym rodzajem elewacji i korespondować z dowolnym charakterem nieruchomości. Aluminium to materiał dobrze wpisujący się w estetykę minimalizmu. Ogrodzenia aluminiowe doskonale nadają się także do zamontowania oświetlenia LED-owego.

  6

  Aluminium to w 100 % ekologiczny materiał. Aluminium z racji tego, że jest naturalnym materiałem nadaje się do recyklingu, więc ogrodzenie z niego wykonane będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą być Eko, dbają o środowisko i nie chcą go zaśmiecać.

  7

  Aluminium lepiej niż drewno tłumi dźwięki z zewnątrz, dzięki czemu posesja z takim ogrodzeniem staje się zacisznym miejscem idealnym do odpoczynku. Odległości między przęsłami są ponadto dostosowane do wymagań właściciela. Dają prywatność, a zarazem zapewniają wystarczający dopływ promieni słonecznych.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

  Podsumowując, według nas te wszystkie cechy przemawiają za wybraniem ogrodzenia z aluminium. Zapewni ono ponadczasowy wygląd i będzie cieszyło oko na lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami. Wszystko produkujemy pod indywidualne zamówienie.

  A co z ceną? Jest uzależniona od ilości zużytego aluminium, sposobu wykończenia oraz wielkości grodzonej posesji. Zawsze najlepiej poszukać inspiracji przeglądając zakładkę z produktami dostępną na naszej stronie i zapytać o wycenę specjalistów, którzy podpowiedzą optymalne rozwiązanie.

  Skontaktuj się z Nami, aby otrzymać poradę i bezpłatną wycenę.