Ładowanie...
 • Podmurówka i stal kuta – klasyka wśród ogrodzeń

  Po wybudowaniu domu zawsze przychodzi czas na ogrodzenie, które stanowi zwieńczenie całej posesji. Nie dość, że jest ono ozdobą, to jeszcze spełnia funkcje praktyczną. Ogrodzenie wyznacza granice naszej działki, będącej terenem prywatnym, niepowołanym osobom, a także zwierzętom ogranicza do niej dostęp. Wybór konkretnego modelu płotu nie jest jednak prosty. Po pierwsze, jest to inwestycja, która w dużej mierze nadszarpuje nasz budżet, pod drugie być może jedyna taka w naszym życiu. Ogradzając obszar wokół domu musimy mieć świadomość, że płotu nie będziemy zmieniać za kilka lat. Stąd też nie tylko powinien on być dość uniwersalny pod względem estetyki, pasować zarówno do domu, jak i otoczenia, ale również bardzo solidny, niewymagający zbyt częstych napraw, konserwacji. Pod tym względem niezastąpionymi modelami są ogrodzenia z podmurówką np. z czerwonej cegły oraz szczeblami ze stali kutej.

  Podmurówka – solidny fundament ogrodzenia

  Rozważając różne opcje ogrodzenia posesji niewątpliwe warto wziąć pod uwagę budowę tzw. podmurówki. A to dlatego, że tylko wówczas ogrodzenie będzie stanowiło barierę dla chętnie przedostających się na teren prywatnych posesji drobnych zwierząt. Prócz tego, fundament stabilizuje słupy na których wsparta jest stalowa, aluminiowa bądź drewniana konstrukcja. Wreszcie niski murek przy ziemi wzbogaca konstrukcję ogrodzenia, podkreśla jego unikalny charakter. Stylowa podmurówka stanowi niebanalne uzupełnienie elementów wykonanych z innych materiałów, stwarza oryginalny kontrast z innymi rodzajami tworzywa, kolorów i odcieni.

  Cegła i stal kuta – solidna i uniwersalna konstrukcja

  Najpopularniejszą, najczęściej spotykaną konstrukcją są ogrodzenia wykonane z betonowych lub ceglanych wsporników w połączeniu z kratownicami ze stali kutej. Taki płot jest wyjątkowo trwały, niesamowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne, wyróżnia się długą żywotnością, a także nie wymaga zbyt częstej, regularnej konserwacji, włączając w to malowanie. Ponadto, ogromną zaletą tegoż materiału jest bogate wzornictwo – ilość wariantów zdobień, detali, form i kształtów jest wprost nieograniczona.