Ładowanie...
 • Co na ogrodzenie domu? Drewno czy stal kuta?

  Podstawową rolą ogrodzeń stawianych wokół domów jest ochrona budynku i otaczającego go podwórza przed niechcianymi gośćmi oraz ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Poza tym, płot i brama mogą stanowić element dekoracyjny, dopełnienie architektury wzniesionej w określonym stylu. Pozwalają również zaaranżować klimatyczną przestrzeń dla siebie i najbliższych – rodziny, przyjaciół i znajomych. Każdy z nas dąży oczywiście do tego, by ogrodzenie spełniało zarówno wymogi bezpieczeństwa, jak i określone walory estetyczne. A zatem, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji i jakie ogrodzenie wybrać – drewniane czy ze stali?

  Ogrodzenie na miarę potrzeb

  Jeżeli już stoimy przed wyborem ogrodzenia warto rozważyć opcję kompleksowego systemu ogrodzeniowego, na który składają się: bramy wjazdowe, furtki, segmenty, słupki, a także wszystkie niezbędne do montażu akcesoria. Tylko wówczas poszczególne elementy będą ze sobą spójne, idealne dopasowane, a co za tym idzie stworzą piękną konstrukcję. Pozostaje nam jeszcze poświęcić chwilę na przemyślenie kwestii materiału, z jakiego powinno być wykonane ogrodzenie. Tworzywo i cały projekt niewątpliwie warto uzależnić od stylu, w jakim został wzniesiony dom.

  Ogrodzenia drewniane

  Drewno stanowi najbardziej uniwersalny materiał, prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie na czasie. W związku z tym, drewniane płoty i bramy są rozwiązaniem typowo klasycznym. Co istotne, pasują zarówno do zabudowy miejskiej, jak i wiejskiej. Ze względu na swą naturalność nie sprawiają wrażenia izolacji od świata zewnętrznego, a na pewno nie w takim stopniu jak ogrodzenia murowane i stalowe. Zanim jednak zdecydujemy się na ten materiał, warto wziąć pod uwagę, że nawet dobrej jakości drewno będzie wymagało regularnej konserwacji i odmalowywania.

  Ogrodzenia ze stali kutej

  W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się również ogrodzenia ze stali kutej. Możliwość uformowania przeróżnych form i kształtów przyciąga w szczególności osoby, które lubują się w niestandardowych rozwiązaniach i bogactwie zdobień. Co więcej, kute elementy ogrodzenia mogą być również ostro zakończone, a tym samym pełnić dodatkowe utrudnienie dla potencjalnych intruzów. Warto również nadmienić, że ogromną zaletą stali kutej jest niepowtarzalna trwałość, a co za tym idzie brak konieczności przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych.